Beton Architektoniczny


Obecnie tynkami którymi wykonanie imitację betonu architektonicznego można pokryć praktycznie każdą powierzchnię. Nie stanowi problemu wykonanie imitacji płyt ściennych, we wnętrzach czy na elewacjach.
Skutecznie powleka się takie elementy jak blaty, umywalki, parapety, fronty kuchenne, czy drzwi lub bramy garażowe. Z dużym powodzeniem wykonuje się również okładziny schodów, płyty tarasowe, donice i małą architekturę. Podłoża pod imitację betonu architektonicznego można kształtować dowolnie, odpowiadając na projekty klientów czy projektantów.

Imitacja betonu w architekturze i wzornictwie jest wyjątkowo popularny. To wyjątkowe rozwiązanie jest niezwykle charakterystyczne, pozwalające na nadanie indywidualnego wizerunku przestrzeni. Efekt który pozwalają uzyskać tynki imitujące beton architektoniczny jest ponadczasowy. Oddaje minimalistyczny charakter otoczenia, wprowadza elementy loftowe w przestrzeni. Jest ponadto łatwy w pielęgnacji i utrzymaniu oraz ładnie się starzeje. Jak każde rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników, często skrajnie oceniany, jednak jego świadome użycie zawsze będzie zauważone i podziwiane.

Nieodłączną częścią wykonywania tego typu rozwiązań jest profesjonalnie wykonane struktury oraz podziały powierzchni. Nawet najstaranniej wykonana imitacja betonu wygląda nienaturalnie bez podziałów. Zarazem samo podzielenie powierzchni nie oddaje piękna i właściwego efektu betonu.

W naszej ofercie do wykonywania efektu betonów architektonicznych znajdziesz przede wszystkim listwy systemu CLS. Dzięki nim nałożysz materiał na określoną lub wymaganą przez producenta grubość. Jednocześnie po usunięciu listew uzyskasz dokładne i oczekiwane podziały zakładanej szerokości już od 5mm. Najczęściej stosowanymi grubościami listew przy tynkach imitujących beton architektoniczny są 1 – 2 mm. W przypadku gdy oczekujesz głębszych fug należy staranie dobrać aplikowany materiał, tak by pozwalał na jednokrotne nakładanie warstwy grubości odpowiadającej grubości listew CLS.

Kolejnym narzędziem które przyda się przy tego typu pracach są matryce do odciskania struktur. Z naszej oferty polecamy matrycę Camavo Impression Świerk/Spruce SW1. Daje ciekawy efekt odciśniętej deski szalunkowej na nakładanym strukturze tynku do efektu betonu architektonicznego.

matryca stemmpel Camavo impression SW1